Andrzejkowe wróżby w I B

W piątek 26 listopada uczniowie klasy I B spotkali się po lekcjach, aby wraz z wychowawcą pobawić się w andrzejkowe wróżby. Na początku dzieci wysłuchały  informacji dotyczących tradycji obchodzenia imienin Andrzeja poprzez organizowanie wieczoru wróżb i przepowiadania przyszłości.

Następnie wspólnie ustalili, że wszystkie wróżby potraktują z przymrużeniem oka, ponieważ nikt tak naprawdę nie zna przyszłości. Pierwszaki wzięły udział miedzy innymi w tradycyjnych  zabawach z butami i wróżbach z liczbami. Osoby, których buty pierwsze przekroczyły próg, musiały narysować z zasłoniętymi oczami przyszłą żonę i męża. Portrety wyszły bardzo zabawnie i wywołały sporo śmiechu. Było też losowanie cukierków z wróżbą i ciasteczek, pod którymi zostały ukryte nazwy przyszłych profesji. Na koniec uczniowie z zamkniętymi oczami  lepili wymyślony przez siebie kształt. Ulepione figurki pokazywali kolegom i koleżankom, którzy  w oparciu o swoje skojarzenia wymyślali dla autorów dzieł wróżbę.

To był wspaniale spędzony czas. Wszyscy zgodnie bawili się w grupie i w doskonałych nastrojach rozpoczęli weekendowy odpoczynek.

Jolanta Orłowska