Masz fajną szkołę, która adoptuje pszczołę

„Jeśli wyginą pszczoły, wówczas rodzajowi ludzkiemu zostaną już tylko cztery lata” – Albert Einstein.

Zastanówmy się, czy to prawda. Nawet jeśli z jakichś powodów nie lubisz miodu, to los pszczół nie powinien być Ci obojętny. Ponad 300 000 gatunków roślin (ponad 87%) na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły, a rośliny są dla człowieka głównym źródłem pokarmu. Wyobrażacie sobie jabłecznik bez jabłek, mizerię bez ogórków, pomidorową bez pomidorów? Bez warzyw i owoców nasza dieta nie spełnia żadnych norm, nie mówiąc już o… smaku.
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, a „Świetliczaki” postanowiły z tej okazji włączyć się do akcji „Adoptuj pszczołę” Jest to akcja społeczna Greenpeace, dzięki której już ósmy rok tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom.
Na szkolnym korytarzu stanęła piękna, pszczela skarbonka w kształcie ula, oraz gazetka z ciekawostkami z życia tych maleńkich owadów. „Świetliczaki” przygotowały dla wszystkich darczyńców mały prezent – oczywiście z myślą o pszczołach. Jest to torebka z samodzielnie przygotowanymi bombami kwietnymi, pełnymi nasion pszczelej łąki.

Włączmy się do szkolnej akcji. Możesz zrobić tak wiele!