Poeta, bajkopisarz – zawód czy pasja

Uczniowie klas 0-III gościli w swoich klasach Panią Irenę Raszkę, naszą wałbrzyską poetkę i bajkopisarkę. Dowiedzieli się, że zawód poetki i pisarza, to niezwykła przygoda, która jest pasją Pani Ireny Raszki, naszej wałbrzyskiej bajkopisarki. Tegoroczne spotkanie pod honorowym patronatem STAROSTWY WAŁBRZYSKIEGO p. Leonarda Górskiego „Wędrujemy przez świat z bajką, śpiewem i przygodą” z Panią Ireną Raszką było prawdziwą zachętą i inspiracją do wspólnego tworzenia wierszy i rymowanek. Pani Raszka zachwycała się twórczością dzieci. Często twórczość najmłodszych wykorzystuje w swoich książkach m.in. „Słodkich snów” oraz „Bajeczki dla Kubusia”.

To był cykl bardzo owocnych spotkań, gdzie sama autorka opowiadała o sobie, swojej twórczości, czytała wiersze, rozmawiała z czytelnikami, odpowiadała na najtrudniejsze pytania, jakie stawiali jej uczniowie. Własnoręcznie przygotowane zakładki do książek Pani Irena wręczyła dzieciom. Dzieci zaś podziękowały bajkopisarce laurką.