Wyzwanie – czytanie!

22 maja 2024r. w Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Wałbrzyskim Integracyjnym Konkursie Pięknego Czytania. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu literackiego, promowanie czytelnictwa, rozwój talentów oraz integracja kulturalna mieszkańców Wałbrzycha. Emil Wendycz z klasy IVc zaprezentował fragment utworu „Mały Książę” Antoine’a de SaintExupery’ego, a Maja Krzysztofik z kl.Vb odczytała fragment powieści „Bracia Lwie Serce” autorstwa Astrid Lindgren. Występy naszych uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy!