21 marca Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie – tyle informacji o pięknym święcie poezji podaje Wikipedia. Z okazji tego święta uczniowie klasy VII a postanowili uczcić ten dzień, czytając uczniom klasy I b wiersze najbardziej znanych polskich poetów, jak Julian Tuwim, Ewa Szelburg-Zarębina, czy Dorota Gellner. Wybrali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek jedenaście utworów. Pierwszaki zrewanżowały się im i przeczytały fragmenty ulubionych czytanek. To było spotkanie pełne wrażeń!

I pamiętajcie zwolennicy poezji oraz Ci, którzy w ogóle nie wiedzą, po co jest: Ale poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach.

Nancy H.Kleinbaum Stowarzyszenie umarłych poetów