Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbywają się zdalnie.

Eliminacje odbywały sie od 23 do 29 listopada. Do półfinałów zakwalifikowało się sześcioro uczniów z naszej szkoły: Mia Parzonka, Patryk Pabis, Zuzia Pilarczyk, Magdalena Wyrzykowska, Tomasz Marciniak i Wojtek Drążek

5 grudnia odbyły się półfinały konkursu Pix Programming Challenge. W rywalizacji wzięło udział 2050 uczestników. Do finału zakwalifikowało się 60 zawodników w tym Mia Parzonka z klasy 5b!!! I to ze świetnym wynikiem.

Mia w finale będzie reprezentowała nie tylko naszą szkołę ale i całe miasto! Jest jedyną uczestniczką z Wałbrzycha, która zaszła tak wysoko.

Wielkie gratulacje.

Finał odbędzie się 12 grudnia w godzinach od 9.00 do 14.00
Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od momentu udostępnienia zadań finałowych przez organizatora do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Trzymamy kciuki za naszą Mię! Powodzenia!