Laureaci Eko – pomysłu

Poseł na Sejm RP Tomasz Siemoniak jest organizatorem konkursu „Mam Eko-pomysł -esej – kreatywny i realny pomysł na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska”. Zmierzyli się z nim nasi uczniowie i to z bardzo dobrym winkiem. Pierwsze miejsce zajął Jakub Mularz, trzecie Marta Gnacy, zaś wyróżnienie Śmigielska Dominika.


III miejsce w Ogólnopolskich Finałach Czwórboju Lekkoatletycznego

Wielkie brawa dla Leny, Leny, Julii, Oleny, Hani i Gabrysi. Nasze mistrzynie!!!


Iga finalistką II Powiatowego Konkursu Biologicznego

08.06.2022 w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu Iga brała udział w II Powiatowym Konkursie Biologicznym. Uczestniczyła i wywalczyła tytuł finalisty zdobywając 6 miejsce. Organizatorem konkursu była  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, a współorganizatorem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Gratulujemy Igo!


I miejsce w zawodach pływackich.

Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w zawodach pływackich “Aqua Champion Powszechnej Nauki Pływania o puchar Prezesa UKS SZAFIR” w Aqua Zdroju. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć szkół. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 1 miejsce oraz Puchar Prezesa.

Oto najlepsi mali pływacy:

 1. Kowalski Błażej 2a
 2. Kosiński Kajtek 2a
 3. Wyrzykowska Joanna 2b
 4. Parzonka Kalisi 2b
 5. Szafirski Julian 2c
 6. Idalia Dudzińska 2c
 7. Buzała Emilia 3a
 8. Szczęsny Kamil 3a
 9. Sztetner Adrian 3a
 10. Suchański Kajetan 3b
 11. Machocki Dawid 3b
 12. Ossoski Mikołaj 3b
 13. Zborowska Maja 3b
 14. Dwórnik Lena 3c
 15. Stefaniuk Michalina 3 c
 16. Daria Popowicz 3d
 17. Woźnicki Jan 3b
 18. Burczyńska Michalina 3

Serdecznie gratulujemy!


Aleksy – talent informatyczny

Aleksy Chrząstowski z klasy 7 wywalczył 4 miejsce w Wałbrzyskim Konkursie Talentów Informatycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że był najmłodszym uczestnikiem konkursu, należą mu się naprawdę wielkie gratulacje. Aleksy zdobył nowe doświadczenie i z pewnością zadziwi nas w przyszłym roku podczas kolejnej edycji konkursu.


Wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik

Nagrodę otrzymuje uczeń klasy 7b – Aleksy Chrząstowski.

Uczniowie wyróżnieni:

klasa druga: Dobrowolska Laura

klasa trzecia: Sztetner Adrian

klasa czwarta: Fabiszewski Borys

klasa siódma: Balińska Martyna


Wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur

klasa 2b: Wyrzykowska Joanna

klasa 3d: Pabis Robert

klasa 4b: Pałach Piotr

klasa 4c: Rusnarczyk Jacek

klasa 5b: Pabis Patryk

klasa 7a: Dąbrowski Wiktor i Gibbin Sonia

klasa 7b: Chrząstowski Aleksy

klasa 8a: Musiał Maciej

klasa 8b: Gawron Karol

klasa 8c: Ożóg Maja i Nowak Lena

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!


Zuzia i Asia laureatki konkursu literacko – plastycznego

Rozstrzygnięto powiatowy konkurs literacko- plastyczny „Najciekawsze legendy Wałbrzycha i okolic”, organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu. W kategorii klas drugich, drugie miejsce zajęła Zuzanna Adamowska a trzecie Joanna Wyrzykowska. Obydwie dziewczynki są uczennicami klasy 2b. Serdecznie gratulujemy!


Mistrzyni Kaligrafii – Karolina.

27 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Kaligrafii organizowanym przez PSP nr 23 w Wałbrzychu. Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Kaligrafii w kategorii klas pierwszych zdobyła Karolina Lampka.


Wyróżnienie dla Krzysia z pierwszej klasy.

Krzysiu z klasy 1b został wyróżniony w konkursie plastycznym Wałbrzych – Odkrywam Moje Miasto.


Sonia i Karolina z 7a – najlepsze „germanistki”

Sonia i Karolina – uczennice klasy VII a zajęły właśnie pierwsze miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego Germaniada, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2. Nasze Dziewczyny były bezkonkurencyjne.


Pierwsze miejsce w Polsce

Paulina Jankiewicz z klasy VIII b zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej „Prawdy Polaków spod Znaku Rodła Katechizmem Narodowym Polaków w XXI w.” Konkurs organizowany był przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu oraz Rodzina Rodła – Wrocław. Paulina zwyciężyła w kategorii uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII. Nazwiska laureatów są umieszczone na stronie internetowej Muzeum oraz portalu Facebook. Laureaci pierwszych trzech otrzymają dyplomy i nagrody niespodzianki.


zDolny Ślązak

Karol Gawron z klasy 8b został laureatem konkursu zDolny Ślązak w dziedzinie geografii. zDolny Ślązak to niezwykle trudny i silnie obsadzony konkurs, w którym mierzą się najlepsi uczniowie z całego województwa. Wśród tysięcy uczestników nasz Karol znalazł się w wąskim gronie laureatów. Gratulujemy!


Być Kimś I

W międzypowiatowym konkursie Być Kimś I organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu zostało wyróżnionych czterech uczniów Piętnastki:  Karol Gawron – laureat 3 miejsca, Maja Ożóg i Patryk Łuczak – finaliści I stopnia, Emilka Mosiądz – finalista II stopnia, PSP 15 zajęła II miejsce we współzawodnictwie szkół. Nagrody zostały wręczone na uroczystej gali połączonej z wydarzeniem Drzwi Otwarte w II LO.


Mistrzyni w literowaniu

Natasza Kotowska z klasy 6b obroniła tytuł Mistrzyni w Powiatowym Konkursie Językowym Literowanie na Śniadanie. W konkursie należało się popisać nie tylko literowaniem bardzo trudnych wyrazów, ale również znajomością ortografii i gwary śląskiej. Natasza po raz drugi była bezkonkurencyjna. Gratulujemy.


Laureaci szkolnego konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie zimowe”

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczne ferie zimowe” zorganizowanym przez p. Elżbietę Motylińską. Na konkurs wpłynęło 76 prac. Prace konkursowe zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Przez cały tydzień trwało głosowanie. Jak się okazało, wybór był dość trudny. Każdy nauczyciel i uczeń mógł zagłosować z galerii konkursowej na trzy prace. Zostały zliczone głosy i wyłonili się zwycięzcy. Oto wyniki konkursu:

I miejsce Karolina Lampka

II miejsce Zuzanna Krajewska

III miejsce Joasia Wyrzykowska

Wyróżnienia: Filip Marciniec, Michalina Stefaniuk, Natalia Mokrzyńska, Natalka Sadłowska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Laureatki konkursu piosenki „Kolorowe nutki”

Natalia Mokrzyńska z klasy Ia zajęła I miejsce, zaś Pola Piaskowska z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej  „Kolorowe nutki organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6  w Wałbrzychu.

Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Kiedy Myślę Polska

Martyna Balińska z klasy 7b jest zdobywczynią III miejsca w w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kiedy Myślę Polska”


III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Pionier

Karol Gawron z klasy 8b zdobył III miejsce w Polsce w Olimpiadzie Matematycznej Pionier


Laureaci konkursu „Orzeł Matematyczny”

Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Orzeł Matematyczny. Wśród uczestników najwyższe miejsca zajęli:

klasa 2: Joanna Wyrzykowska – 19 miejsce w kraju

klasa 3: Mikołaj Ossowski – 22 miejsce w kraju

klasa 4: Milena Nowak i Piotr Pałach – 21 miejsce w kraju
Jacek Rusnarczyk – 22 miejsce w kraju

klasa 7: Aleksy Chrząstowski – 22 miejsce w kraju

klasa 8: Karol Gawron – 14 miejsce w kraju
Maja Ożóg – 15 miejsce w kraju
Lena Nowak – 19 miejsce w kraju
Jakub Mularz i Kaja Wagner – 21 miejsce w kraju

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy!


II miejsce w Powiatowym Konkursie Internetowym z grafiki komputerowej

Aleksy Chrząstowski z klasy 7b zajął II miejsce w II Powiatowym Konkursie Internetowym z grafiki komputerowej dla uczniów klas: VI – VIII Szkół Podstawowych pt.: „Świąteczna choinka”. Gratulujemy!


I miejsce w Polsce w tenisie ziemnym

Antek Nowik to uczeń klasy I B. Jego pasją jest tenis ziemny. Na co dzień trenuje w Uczniowskim Klubie Tenisowym Wałbrzych Szczawienko pod okiem swojego taty,  pana Łukasza Nowika. Początek nowego roku okazał się bardzo szczęśliwy dla naszego pierwszoklasisty. W turnieju z cyklu Toyota Nowakowski WTA Kids, który odbył się 8 stycznia we Wrocławiu, Antek zdobył  I miejsce wśród 16 najlepszych dzieci z Polski. Nasz uczeń odebrał wspaniałą nagrodę, którą jest rakieta Huberta Hurkacza. To bardzo cenne trofeum, ponieważ jest to rakieta, którą polski tenisista pokonał Rogera Federera w ćwierćfinale Wimbledonu. Serdecznie gratulujemy Antkowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych sportowych zmaganiach.


III miejsce w konkursie plastycznym „Mój dziadek był górnikiem”

Julian Kowalski z klasy I a zdobył III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym o tematyce górniczej dla klas I-VIII „Mój dziadek był górnikiem” organizowanym przez oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4Publiczną Szkołę Podstawową nr 22 im. Gwarków Dolnośląskich w Wałbrzychu, pod patronatem Stowarzyszenia Gwarków Dolnośląskich w Wałbrzychu KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich.

Julkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 


III miejsce w konkursie plastycznym „Mam prawa”

Maja Krzysztofik, uczennica klasy 3b zajęła trzecie miejsce w X Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mam prawa” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Bardzo gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów!


II miejsce w konkursie „Spostrzegawczy Matematyk”

Aleksandra Gajewska uczennica klasy 7d zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie „Spostrzegawczy Matematyk”. Gratulujemy!


I miejsce w Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Recytatorskim

Amelka Kaczmarek, uczennica klasy 3b z powodzeniem reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Recytatorskim. W swojej kategorii wiekowej wywalczyła I miejsce recytując wiersz W. Chotomskiej „Kurczę blade”. Gratulujemy Amelce wspaniałego wyniku i talentu aktorskiego!


XV edycja „POŻERACZY KSIĄŻEK” . We wszystkich kategoriach podium dla PSP 15

Uczniowie klas IV – VI już po raz 15. spotkali się na finale Powiatowego Konkursu Czytelniczego, który organizowany jest przez PiMBP „Bibliotekę pod Atlantami”. Wśród finalistów, jedną z sześciu  startujących drużyn, była reprezentacja naszej szkoły.

Po kilku seriach konkurencji drużynowych i indywidualnych zajęliśmy:

III miejsce – drużynowo

I miejsce- Zuzanna Lorentz VI a, indywidualne w kategorii uczniów klas VI

III miejsce-Wojciech Toczyński V a, indywidualne w kategorii uczniów klas V

III miejsce- Piotr Pałach  IV b, indywidualne w kategorii uczniów klas IV


II miejsce w konkursie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Nie lękajcie się!”

Natalka Mokrzyńska uczennica klasy 1 a zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Papieskim „Nie lękajcie się!” pod honorowym patronatem Instytutu Jana Pawła II w Wałbrzychu. 


Brązowy medal halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Oliwia Kogut z klasy 8d jest brązową medalistką w pchnięciu kulą na halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.


III miejsce w konkursie piosenki turystycznej

Laura Brzęczek wyśpiewała III miejsce w konkursie muzycznym „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Konkurs organizowany był przez OSIR Boguszów Górce pod patronatem pani burmistrz. Gratulacje dla uzdolnionej wokalistki.


Pierwsze miejsce i wyróżnienie w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs “Najpiękniejsze zakątki Aglomeracji Wałbrzyskiej – pocztówka z wakacji”. Nasza uczennica z klasy 8b, Paulina Jankiewicz zajęła 1 miejsce, zaś młodziutka Maja Krzysztofik z klasy 3b zdobyła wyróżnienie,


Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym

Ania Wowk uczennica klasy Ia zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Wakacyjna pocztówka z Parku Krajobrazowego Dolnego Śląska” organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych.


Złoci i srebrni medaliści w badmintonie

W czwartek 28.10 na zaproszenie Wałbrzyskiego Sportu w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Wałbrzychu odbyły się zawody sportowe w badmintonie. Ta odmiana sportu rakietowego cieszy się popularnością ze względu na jej rekreacyjny charakter. Gra na punkty to jednak bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Koncentracja i sprawność fizyczna musi być podczas gry na bardzo wysokim poziomie. A że w Piętnastce skoncentrowanych i sprawnych fizycznie nie brakuje… Zdobyliśmy dwa złota i dwa srebra.
Złote medale wywalczyli:
Lena Nowik i Natalia z VIIb , Marysia Gazda z VIIc w kategorii Igrzysk Dzieci,
Marcel Ostrowski i Kornel z VIIc w kategorii Igrzysk Dzieci.
Srebrne medale zdobyli:
Maja i Zuzia Przysucha z VIIIc w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
Karol i Piotr z VIIIb oraz Fryderyk Charzewski- Woś z klasy VIIIa w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Gratulacje!


Złoci i srebrni medaliści w tenisie stołowym

Rozegraliśmy dzisiaj w Aqua Zdrój turniej indywidualnych mistrzostw Wałbrzycha w tenisie stołowym szkół podstawowych w kategorii chłopców i dziewcząt. Zdobyliśmy aż cztery medale: złoty – Lena Nowik z klasy VIIb i Marcel Ostrowski z klasy VIIc, srebrny – Maja Kalinowska z klasy VIIIa i Fryderyk Charzewski – Woś z klasy VIIIa. Gratulacje!


Brązowi medaliści w piłce nożnej

Podczas Mistrzostw Wałbrzycha Szkół Podstawowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Filip Kot, Worski Krystian, Ryncewicz Piotr, Bieniek Szymon, Wilk Maksymilian, Lasek Patryk, Szajer Dawid, Musiał Maciej i Gawron Kamil wywalczyła brązowe medale. Gratulujemy.


Złoto w koszykówce 3×3 chłopców i brąz dla dziewcząt

Nasi złoci medaliści to Paweł Schodowski, Franek Buczak, Mateusz Karwik, Korneliusz Rosiak i Mikołaj Piątkowski. Chłopcy odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Wałbrzycha szkół podstawowych w koszykówce 3×3. Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach uzyskali awans do kolejnego etapu – Mistrzostw Dolnego Śląska. Gratulujemy i sukcesu i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.

Dziewczęta w tych rozgrywkach spisały się równie dzielnie zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal. Gratulujemy Lenie Nowik, Małgosi Siwek i Paulinie Jankiewicz.


Zwycięzcy konkursu “Z jabłkiem w tle”

Konkurs “Z jabłkiem w tle” nie okazał się bardzo trudny. Otrzymaliśmy wiele prawidłowych odpowiedzi. Jury konkursu przeczytała wszystkie i wyłoniła zwycięzców. Są to : Wiktoria Krzyżanowska, Martyna Balińska, Karol Wojciaczyk, Aleksy Chrząstowski i, Kacper Kułakowski z klasy 7b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.


Srebrne medalistki

Podczas Finałów Wojewódzkich w sztafetowych biegach sztafetowych w Twardogórze, reprezentacja dziewcząt wywalczyła srebrne medale. Gratulujemy Natalii Rączce, Lenie Golec, Kindze Kogut, Hani Hoffman, Gabrysi Kęder i Marcie Wiatr.


Modelowi medaliści

Na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbyły się zawody modelarskie, w których uczestniczyli nasi młodzi modelarze ze swoimi własnoręcznie wykonanymi latawcami. Konkurencja była ogromna, a karty rozdawał wiatr. Mimo to udało się i mamy kolejny sukces.

Ogromne gratulacje dla Pawła Trybka z klasy 2c za zajęcie 1 miejsce w kategorii latawce płaskie i 1 miejsce w kategorii latawce skrzynkowe.

Gratulacje również dla Aleksandra Kostiuczuka z klasy 3c za zajecie 3 miejsca w kategorii latawce płaskie.

Gratulujemy


Podium dla Mai

W konkursie Sybirackim, organizowanym dla uczniów szkół podstawowych z miasta Wałbrzycha 3 miejsce zajęła Maja Kalinowska z klasy 8a.

Gratulujemy.


Złota Sztafeta

23.09.2021 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie wałbrzyskich szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach:

Igrzyska Dzieci dziewcząt (klasy IV-VI)
Igrzyska Dzieci chłopców
Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt (klasy VII-VIII)
Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli we wszystkich czterech kategoriach i zdobyli złote medale.

Złoci medaliści w Sztafetowych Biegach Przełajowych:

Łukasz z 7b, Wiktor z 7a, Julka z 5b, Mateusz z 7b, Kinga z 7b, Błażej z 7d, Hania z 7c, Natalia z 7c, Zosia z 7b, Marysia z 7c, Lena z 7b, Kasia z 7d, Lena z 7d, Kinga z 7d, Maja z 8a, Krystian z 8e, Filip z 8b Lena z 7c, Mateusz z 8a, Alicja z 7d, Fryderyk z 8a, Hania z 5b, Marta z 5b, Dominik z 8c, Dominik z 5b, Fabian z 6b, Oliwia z 8e, Michał z 7c, Rafał z 5b, Kamil z 7d, Maja z 6b i Magda z 8e.