BYĆ KIMŚ

Konkurs „Być kimś” dobiegł końca.

Oto osiągnięcia Naszych Uczniów, którym gratulujemy i jesteśmy z Nich bardzo dumni.
Aleksy Chrząstowski- laureat I miejsca
Martyna Balińska- finalistka I miejsca
Zofia Cikoto- finalistka II miejsca
Sonia Gibbin- finalista II miejsca
Weronika Krzyżańska- finalistka II miejsca.

W rankingu drużynowym „15” zajęła III miejsce.

CECYLIA ZDOBYWCZYNIĄ PIERWSZEGO MIEJSCA W KONKURSIE LITERACKIM

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasza uczennica Cecylia Charzewska-Woś zajęła I miejsce w konkursie literackim „Śladami księżnej Daisy”. Gratulujemy sukcesu!

LITEROWANIE NA ŚNIADANIEPIOTR PAŁACH

Z okazji niedawnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Bibliotece pod Atlanatami po raz siódmy odbył się konkurs powiatowy „LITEROWANIE NA ŚNIADANIE”. Naszą szkołę godnie reprezentował Piotr Pałach z klasy 5b. Musiał on wykazać się niezwykłą wiedzą z zakresu wiedzy o języku. Zmagania były niezwykle trudne, składały się z pięciu konkurencji, zawodnicy rywalizowali zacięcie do samego końca. Ostatecznie Piotr przegrywająca TYLKO jednym punktem zajął II miejsce! Gratulujemy!

ALEKSY CHRZĄSTOWSKI I KAROLINA STEFANYUK  LAUREATAMI X OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO  „PO POLSKU O HISTORII”

28 listopada w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu.

III miejsce zajął Aleksy Chrząstowski, a VI Karolina Stefanyuk.

Podczas uroczystości zgromadzeni mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać wykładu prof. Jana Miodka.

Sukces uczniów to sukces nauczycieli. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panią Joannę Dobrowolską i Annę Świerczyńską. Funkcję koordynatora dyktanda pełniła pani Agnieszka Lipińska.

I MIEJSCE W KONKURSIE WOKALNYM

24 listopada w Boguszowie Gorcach odbyła się 17 edycja konkursu „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie: Julia Borkowska, Jagoda Miśkiewicz, Emilia Zippel oraz Oliwia Świnkowska. Drugi zespół w składzie Laura Brzęczek (wokal) i Krystian Żyluk (gitara) zajął I MIEJSCE!!! Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziewczynom życzymy sukcesu w przyszłym roku.

Sukcesy w dyktandzie

Martyna Balińska, Karolina Stefanyuk oraz Aleksy Chrząstowski zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Gratulujemy.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach przełajowych dziewczynki z naszej szkoły zajmują bardzo wysokie III miejsce.

Olena, Lena, Blanka, Julka, Lena, Kinga i Zosia – jesteście wielkie!!!

Piętnastka GÓRĄ…

Karolina Stefanyuk z VIII a GÓRĄ…zajęła 1. Miejsce w literackim konkursie MOJA GÓRA organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną Biblioteka pod Atlantami. Nikodem Zgórski z VI a otrzymał za swoją pracę literacką wyróżnienie. Uczniowie zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami od sponsorów konkursu – książkami, kubeczkiem, bidonem i bonem do decathlonu o sporej wartości. Po części oficjalnej uczniowie wraz z opiekunem poszli na herbatę i ciastko, by słodycz zwycięstwa trwała jak najdłużej.

Nasza Lekkoatletka na złoty medal

Anastazja z klasy V zajęła pierwsze miejsce w biegu na 1000 metrów w Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 17.09.2022 w Lubawce. Nasza uczennica jest zawodniczką Górnika Wałbrzych. Nastce życzymy rozwijania talentu i jeszcze więcej miejsc na podium!