„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałaś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś stamtąd gdzie byłeś.”

W Mistrzostwach Wałbrzycha szkół podstawowych w piłce nożnej dziewcząt wywalczyliśmy IV miejsce – drużyny klas VII i VIII i I miejsce – drużyny klas IV – VI. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom przede wszystkim świetnej zabawy, postawy fair play i super wyników.

Koszykarze z „Piętnastki” z sukcesami

Młodzi koszykarze reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 w Wałbrzychu zdobyli 3. miejsce w „Igrzyskach Dzieci”, zawodach o randze wojewódzkiej. Finały koszykówki 3×3, bo o tej dyscyplinie tu mowa,  odbyły się we Wrocławiu, 16 marca 2022r.  Przedstawiciele naszego miasta rozegrali mecze z drużynami szkół podstawowych nr 67 z Wrocławia,  nr 3 z Polkowic oraz nr 3 ze Zgorzelca. Skład brązowej drużyny: Mateusz Karwik, Dominik Liczbański, Michał Wysocki, Mikołaj Piątkowski. Ekipa prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Dorotę Janczewską – Pęksyk.

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski

Podczas halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce Oliwia Kogut z klasy 8d zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą. Wielkie gratulacje dla Oliwki.

Złoci i srebrni medaliści w badmintonie

W czwartek 28.10 na zaproszenie Wałbrzyskiego Sportu w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Wałbrzychu odbyły się zawody sportowe w badmintonie. Zdobyliśmy dwa złota i dwa srebra.

Złoci i srebrni medaliści w tenisie stołowym

Brązowi medaliści w piłce nożnej

Podczas Mistrzostw Wałbrzycha Szkół Podstawowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Filip Kot, Worski Krystian, Ryncewicz Piotr, Bieniek Szymon, Wilk Maksymilian, Lasek Patryk, Szajer Dawid, Musiał Maciej i Gawron Kamil wywalczyli brązowe medale. Gratulujemy.

Złoto w koszykówce 3×3 chłopców i brąz dla dziewcząt

Nasi złoci medaliści to Paweł Schodowski, Franek Buczak, Mateusz Karwik, Korneliusz Rosiak i Mikołaj Piątkowski. Chłopcy odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Wałbrzycha szkół podstawowych w koszykówce 3×3. Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach uzyskali awans do kolejnego etapu – Mistrzostw Dolnego Śląska. Gratulujemy i sukcesu i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.

Dziewczęta w tych rozgrywkach spisały się równie dzielnie zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal. Gratulujemy Lenie Nowik, Małgosi Siwek i Paulinie Jankiewicz.

Srebrne medalistki

Podczas Finałów Wojewódzkich w sztafetowych biegach sztafetowych w Twardogórze, reprezentacja dziewcząt wywalczyła srebrne medale. Gratulujemy Natalii Rączce, Lenie Golec, Kindze Kogut, Hani Hoffman, Gabrysi Kęder i Marcie Wiatr.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

23.09.2021 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie wałbrzyskich szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach:

Igrzyska Dzieci dziewcząt (klasy IV-VI)
Igrzyska Dzieci chłopców
Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt (klasy VII-VIII)
Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli we wszystkich czterech kategoriach i zdobyli złote medale.

Złoci medaliści w Sztafetowych Biegach Przełajowych:

Łukasz z 7b, Wiktor z 7a, Julka z 5b, Mateusz z 7b, Kinga z 7b, Błażej z 7d, Hania z 7c, Natalia z 7c, Zosia z 7b, Marysia z 7c, Lena z 7b, Kasia z 7d, Lena z 7d, Kinga z 7d, Maja z 8a, Krystian z 8e, Filip z 8b Lena z 7c, Mateusz z 8a, Alicja z 7d, Fryderyk z 8a, Hania z 5b, Marta z 5b, Dominik z 8c, Dominik z 5b, Fabian z 6b, Oliwia z 8e, Michał z 7c, Rafał z 5b, Kamil z 7d, Maja z 6b i Magda z 8e.